Ohrádka pro štěňata, pelíšek, hračky – jak se připravit na příchod štěněte?

Přemluvili vás vaše ratolesti k pořízení štěněte? Pořídit si psa vyžaduje velkou zodpovědnost, kterou za něj budete mít několik let. Připravte se na jeho příchod s předstihem, je vhodné, abyste mu zakoupili věci, jako je například miska na jídlo, pelíšek či ohrádka pro štěňata.

Jednorázové záchodky

Nepříjemnou záležitostí jsou počáteční loužičky štěňátka. Proto buďte v předstihu a vymezte mu několik míst, kam může svou potřebu udělat, ideální pro tuto věc jsou podložky z lékárny, které zamezí znečištění podlahy a koberců.

Vhodné místo pro pelíšek

Přemýšlíte, kam štěňátku umístit jeho pelíšek? Mějte na paměti, že by se mělo jednat o tichý a klidný prostor a v neposlední řadě – bezpečný. Můžete ho taky umístit k nohám své postele, aby se pejsek nebál a cítil se v bezpečí.

Ohrádka pro štěňata

Je jasné, že se štěnětem nebudete moct trávit všechen čas. Aby nedošlo k úrazu, doporučujeme pořídit ohrádku pro štěňata, díky níž budete vědět, že váš nábytek a pejsek jsou v pořádku. Jezdíte rádi k babičce na zahradu nebo pořádáte pikniky v parku? Ohrádka pro štěňata je skvělou součástí, kam umístíte pejska a nebudete se bát, kam se zatoulal.

Mističky na jídlo

Svému malému mazlíčkovi rozhodně pořiďte dvě mističky – jednu na vodu a druhou na jídlo. Jejich velikost přizpůsobte jeho velikosti a s postupným růstem misky obměňujte. Misky pravidelně umývejte a měňte pejskovi vodu.

Vodítko a obojek

Učit psa na vodítko od raného věku je důležité, k tomu je potřeba, aby si zvykl na obojek. Ovšem pozor – vybírejte obojek, který je měkký, polstrovaný, hlavně aby pejska nikde netlačil a nebyl na obtíž. Na trhu je nepřeberné množství obojků, vybrat si dokonce můžete i takový, který roste s ním. V potřebách pro zvířata vám jistě poradí, co se velikosti vodítka a obojku týká.

Pamatujte, že vaše štěňátko velmi rychle poroste, a i když bude někdy zlobit, užívejte si to jeho nezbedné období, ze které rychle vyroste v rozumného a dospělého psa.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Ohrádka pro štěňata, pelíšek, hračky – jak se připravit na příchod štěněte?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR