Tandemové seskoky aneb vzhůru k výšinám za pořádným dobrodružstvím

Většina lidí zná tandemové seskoky z amerických akčních filmů, kde se hlavní hrdina vrhne střemhlav mezi mraky. Realita je sice možná trochu jiná, ale rozhodně je to zážitek, kterého nebudete litovat. Jestli i vy patříte mezi nadšence adrenalinu a rádi zkoušíte nové věci, možná jste právě našli svůj nový koníček.

Tandemové skoky prakticky všude

Tandemové seskoky jsou původem ze Spojených států amerických, odkud se postupem času rozšířily do celého světa. I zde, v tehdejším Československu, se řada nadšenců inspirovala – a první skoky se konaly krátce po Američanech i u nás. V dnešní době lze najít mnoho kvalifikovaných firmy, které poskytují tandemové seskoky.

Ve společnosti zkušeného parašutisty, ke kterému jste po celou dobu letu připoutaní, se vydáte letounem do oblak, kde vás čeká několik desítek sekund volného pádu následovaného doletem na zem. Ještě předtím však projdete dvacetiminutovou přípravou, kde obdržíte veškeré potřebné informace včetně kombinézy, speciálních brýlí a helmy.

Přibalit si toho moc nemusíte

Kromě pohodlné obuvi a sportovního oblečení toho na tandemové seskoky moc potřebovat nebudete, neboť všechno potřebné dostanete na místě. V případě, že se u vás vyskytují zdravotní problémy, je dobré se před seskokem poradit s vaším lékařem, protože tato aktivita není určená pro všechny, obzvlášť pro ty, kteří trpí problémy se srdcem.

Rezervujte s předstihem

Tandemové seskoky se v posledních letech staly oblíbenou aktivitou – a pokud se i vy rozhodnete okusit nové dobrodružství, nezapomeňte datum vybírat s časovým předstihem. Termíny jsou ovlivněny převážně počasím. Samotná cena se pak dělí na dva typy. Skok sám o sobě vás vyjde na 3500 korun, pokud však budete chtít i vlastní video dokumentaci na DVD a fotografie, celková suma bude 5500 korun.

Pokud si čímkoli nebudete jisti, nebojte se se svými otázkami obrátit na zkušené parašutisty, kteří vám zodpoví všechny vaše dotazy.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Tandemové seskoky aneb vzhůru k výšinám za pořádným dobrodružstvím
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR